Hale udojowe typu bok w bok

(60kB)

W dojarniach typu bok w bok firmy DeLaval dojarz zakłada aparat udojowy między tylnymi nogami krowy, a dój przebiega szybko i bezproblemowo. Dojarnie te zapewniają szybkie i właściwe ustawienie krów oraz bezpieczne warunki pracy.

Krowy w dojami typu bok w bok ustawione są prostopadle do kanału dojarza. Dzięki temu dojarnia nie zajmuje dużo miejsca i jest doskonałym rozwiązaniem w przypadkach ograniczeń wynikających z wielkości budynku.

W przypadku wyjścia tradycyjnego bramki oddzielające krowy podnoszą się do góry w momencie otwarcia bramki wyjściowej - zapewnia to szybkie i bezkolizyjne opuszczanie hali przez zwierzęta. Możliwe jest także zainstalowanie wyjścia czołowego, co pozwala na zwiększenie przepustowości dojami.

Hala udojowa Europarallel
Została tak zaprojektowana, aby zapewnić wysoką wydajność w czystym i bezpiecznym środowisku pracy. Funkcja indeksacji zapewnia dużo przestrzeni podczas wchodzenia krów i następnie ich delikatne dociśnięcie do bariery tylnej. W rezultacie dojarz pracuje wygodnie i bezpiecznie, ma łatwy dostęp do wymion, a krowy ustawione są blisko kanału gnojowego co ma duże znaczenie dla higieny doju.

Krowy opuszczają halę jednocześnie, co przy krótkim czasie wchodzenia krów na stanowiska zapewnia wysoką przepustowość dojami. Konstrukcja wygrodzeń dojarni tego typu nie wymaga ścian ani podpór, a solidność wykonania pozwala na wiele godzin pracy bez serwisu.


Do góry


Konsumenci mleka wymagają mleka zdrowego, pozbawionego niebezpie- cznych dla zdrowia skażeń czy niemiłego zapachu. Także przemysł mleczarski stawia producentom mleka określone wymogi. W związku z tym, jakość mleka stanowi priorytet dla opłacalności jego produkcji.

Wykonanie strony internetowej egruszka@interia.pl