Hala udojowa typu tandem

(67kB)

W hali udojowej typu tandem największy nacisk położony został na łatwy dostęp do zwierząt i możliwość pełnej obserwcji, zapewniając jednocześnie dojarzowi bezpieczne warunki pracy.

Krowy wchodzą i opuszczają halę pojedynczo, co pozwala na dostosowanie tempa doju do możliwości zwierząt. Wysokowydajnym krowom można poświecić więcej czasu bez opóźniania doju reszty stada. Dojarnia tandem polecana jest zwłaszcza tam, gdzie występuje duże zróżnicowanie w tempie doju poszczególnych krów, lub w przypadku występowania dwóch ras np. Hf i Jersey w jednym gospodarstwie.

Wygrodzenia w dojami typu tandem, tak jak i w pozostałych oferowanych przez DeLaval halach udojowych, produkowane są ze stali galwanizowanej ogniowo, co zapewnia im wysoką odporność na warunki panujące w oborze.

Dojarnia typu tandem posiada podciśnieniowe cylindry bramek, można ją także wyposażyć w różne poziomy automatyki doju. Połączenie tych opcji i wyposażenie hali w ramiona wyprowadzające z boksów oraz systemy automatycznego ściągania aparatów udojowych pozwala osiągnąć w pełni zautomatyzowaną dojarnię, w której ruch krów odbywa się szybko i sprawnie.


Do góry


Konsumenci mleka wymagają mleka zdrowego, pozbawionego niebezpie- cznych dla zdrowia skażeń czy niemiłego zapachu. Także przemysł mleczarski stawia producentom mleka określone wymogi. W związku z tym, jakość mleka stanowi priorytet dla opłacalności jego produkcji.

Wykonanie strony internetowej egruszka@interia.pl