Automatyczne mycie

Czyste mleko wymaga dobrej myjni.
Skuteczne, a zarazem ekonomiczne mycie instalacji udojowej po każdym doju jest szczególnie ważne i stanowi podstawowy warunek utrzymania wysokiej jakości mleka. W myjniach C100E i C200 wszystkie parametry mycia: temperatura wody, ilość środków myjących, czas mycia i ruch wody regulowane są automatycznie.


(10kB)
Myjnia C50
Wymagania higieniczne dla małych dojarni niczym nie różnią się od wymogów higienicznych obowiązujących w dużych halach udojowych. Myjnia C50 zapewnia wysoki standard mycia, a ponadto ma małe gabaryty i jest łatwa w obsłudze. Wymiary i poziom automatyzacji myjni C50 są dostosowane do potrzeb małych i średnich obór, a zwłaszcza małych obór rurociągowych wymagających automatyki na poziomie podstawowym.


(16kB)Myjnia C100E
Myjnia C100E to urządzenie niezwykle łatwe w obsłudze, a świecące diody informują o postępie i zakończeniu mycia. Ponadto, system informuje użytkownika o ewentualnych przypadkach awarii zasilania. Podgrzewacze utrzymują stabilną temperaturę podgrzewanej wody, dzięki czemu nie ma konieczności zużywania nadmiernych ilości wody i detergentów. Są również użyteczne, gdy dostarczana woda nie jest dostatecznie ciepła. Automatycznie steruje procesem mycia i jest prosta w użytkowaniu. Myjnia C100E oferowana jest jako samodzielna jednostka sterująca lub ze zbiornikiem na wodę o pojemności 40, 80 lub 160 litrów.


(23kB)Myjnia C200
Myjnia C200 to zwarte urządzenie, ułatwiające instalację, użytkowanie i kontrolowanie procesu mycia. Myjnia jest sterowana elektronicznie. Lampki kontrolne wyświetlacza informują o przebiegu i zakończeniu pełnego cyklu mycia. Urządzenie to informuje również o ewentualnych awariach np. przerwie w zasilaniu elektrycznym czy nieodpowiedniej temperaturze wody. Myjnia C200 dostosowuje się do instalacji udojowej użytkownika. Daje to między innymi możliwość dostosowania ilości wody i środków myjących do potrzeb istniejącej instalacji. Chroni to środowisko i dochody właściciela. Podgrzewacze utrzymują stałą temperaturę wody podczas mycia obiegowego. Są również użyteczne, gdy dostarczana woda nie jest dostatecznie ciepła. Myjnia C200 oferowana jest w wersjach ze zbiornikami na wodę o pojemności 40, 80, 160 litrów lub bez.


Do góry


Konsumenci mleka wymagają mleka zdrowego, pozbawionego niebezpie- cznych dla zdrowia skażeń czy niemiłego zapachu. Także przemysł mleczarski stawia producentom mleka określone wymogi. W związku z tym, jakość mleka stanowi priorytet dla opłacalności jego produkcji.

Wykonanie strony internetowej egruszka@interia.pl