Maty dla krów

(49kB)

Krowa, jeśli tylko będzie miała taką możliwość, 60% czasu spędzi w pozycji leżącej. Wstanie 10 do 15 razy w ciągu dnia, aby napić się, zjeść, wypróżnić lub do doju. To, zgodne z naturą przeżuwaczy zachowanie, prowadzi do większego pobrania paszy i wody oraz lepszego wykorzystania składników pokarmowych podczas odpoczynku na wygodnym legowisku. Krowy powinny mieć więc możliwość swobodnego wstawania, gdy tylko zechcą zjeść lub napić się oraz bezbolesnego kładzenia się na czas odpoczynku. Maty DeLaval zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu krowom takich warunków. Szeroka oferta i różnorodne sposoby montażu gwarantują stabilność mat i higienę na stanowisku.

Maty kauczukowe RM
Mocne i higieniczne. Specjalna antypoślizgowa powierzchnia redukuje ryzyko upadków i urazów. Powierzchnia mat pokryta jest regularnymi wypustkami, które umożliwiają odpływ wody. W ofercie jest kilka rodzajów mat o różnych rozmiarach.

Maty CM 20/25
Nowa generacja mat firmy DeLaval z łatwością absorbuje siłę nacisku kładącej się krowy. Ponad 80% objętości materaca stanowią pęcherzyki gazu wtłoczone pod ciśnieniem. Pozostałym komponentem maty jest czysta guma tak dobrej jakości, jaką stosuje się w zabawkach dla dzieci. Nie zawiera żadnego dodatku gum odpadowych pochodzących z recyklingu. Mata nie chłonie wilgoci więc łatwo utrzymać ją suchą i czystą. Zapewniają zwierzętom wygodę oraz pozwalają zmniejszyć ilość zużywanej ściółki.

Maty na przepędy
Maty gumowe R10 i R16 wykonano z wysokogatunkowej gumy wzmocnionej wewnątrz warstwą materiału. Maty mają gładką i łatwą do mycia powierzchnię. Dostępne są w rolkach o różnej szerokości, dzięki czemu otrzymuje się powierzchnię bezszwową. Maty R10 i R16 mają powierzchnię pokrytą antypoślizgowymi wypustkami co zwiększa bezpieczeństwo zwierząt. Nie utrudniają pracy zgarniacza obornika. Standardowe maty R10 oraz maty o podwyższonym standardzie R16 mogą być wykładane na korytarzach przepędowych, stanowiskach legowiskowych, halach udojowych, dojarniach karuzelowych lub poczekalniach dla krów. Mają wymiary standardowe lub zgodne z zamówieniem. Nadają się do każdego budynku - starego, nowego lub też modernizowanego.


Do góry


Konsumenci mleka wymagają mleka zdrowego, pozbawionego niebezpie- cznych dla zdrowia skażeń czy niemiłego zapachu. Także przemysł mleczarski stawia producentom mleka określone wymogi. W związku z tym, jakość mleka stanowi priorytet dla opłacalności jego produkcji.

Wykonanie strony internetowej egruszka@interia.pl