Przygotwanie wymienia do doju

(31kB)

Pamiętaj
Odpowiednie przygotowanie wymienia znacząco obniża ryzyko wystąpienia mastitis. Czyste i suche wymiona to zmiejszone ryzyko przenoszenia bakterii, zrzucenia aparatu w trakcie doju, oraz pewność utrzymania wymion w doskonałej kondycji.

Drycel
Mocne, papierowe ręczniki przygotowane do nawilżenia przed użyciem. W tym celu należy rolkę ręcznika zanurzyć w 3 l roztworu wody z mydłem Trionet. Produkt należy przechowywać w wiaderku z pokrywką. Ręczniki skutecznie myją i wycierają strzyki oraz ręce dojarza. Produkt rozkłada się całkowicie w środowisku naturalnym. W opakowaniu 8 rolek po 600 arkuszy o wymiarach 23x25 cm.

Wetcel
Wilgotne, mocne ręczniki papierowe, którymi można łatwo wymyć strzyki i ręce. Ręczniki nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Wykonane z czystej celulozy, rozkładają się w 100% w środowisku naturalnym. W opakowaniu 2 rolki po 600 arkuszy o wymiarach 23 x 25 cm.

Ręczniki tekstylne
Specjalna struktura tkaniny gwarantuje łatwe i skuteczne osuszenie wymienia, a dodatkowo, dzięki masażowi, pobudza krowę do oddawania mleka. Ręczniki tekstylne po każdym doju powinny być prane. Zaleca się ich dezynfekcję w roztworze Trionetu.

Trionet
Skoncentrowany środek do dezynfekcji ręczników tekstylnych oraz nasączania ręczników Drycel. Zapobiega przenoszeniu bakterii z wymienia na wymię, dezynfekuje ręce dojarza. Zawiera składniki pielęgnujące skórę strzyków i rąk. Rozkłada się w środowisku naturalnym.

California Mastitis Test
Łatwy i ekonomiczny sposób wczesnego wykrycia zainfekowanej ćwiartki wymienia. CMT pozwala regularnie kontrolować stan zdrowotny wymion, identyfikować chore zwierzęta i zainfekowane strzyki oraz sprawdzać efekty leczenia.

Do góry


Konsumenci mleka wymagają mleka zdrowego, pozbawionego niebezpie- cznych dla zdrowia skażeń czy niemiłego zapachu. Także przemysł mleczarski stawia producentom mleka określone wymogi. W związku z tym, jakość mleka stanowi priorytet dla opłacalności jego produkcji.

Wykonanie strony internetowej egruszka@interia.pl