Stanowiska udojowe w oborach uwięzionych

(53kB)

Jednym z celów DeLaval jest zapewnienie komfortowego doju zarówno dla dojarza, jak i krów. Stanowiska udojowe DeLaval są zaprojektowane tak, aby osiągnąć ten cel a jednocześnie zapewnić odpowiednią higienę doju.(5kB)

Stanowisko udojowe MU100
Najprostsze urządzenie, zapewniające właściwą pulsację oraz wygodną prace. Urządzenie pozwala na łatwe i szybkie podłączenie do rurociągu oraz zapewnia właściwy układ przewodów mlecznych. Stanowisko MU100 jest wyposażone w wygodne zawieszenie. Wykorzystuje sprawdzony pulsator HP102. Zestaw ten oprócz komfortu doju zapewnia także niezwykłą trwałość.
(5kB)Stanowisko udojowe MU200D
Urządzenie to wyposażone zostało w sprawdzone i znane rozwiązanie - Duovac®, dzięki któremu dój kontrolowany jest przez przepływ mleka. Duovac® sprawia, że dój odbywa się sprawnie, następuje całkowite opróżnienie wymienia, a co najważniejsze aparat ogranicza ryzyko pustodoju.

(6kB)Stanowisko udojowe MU350
Urządzenie prezentujące najwyższą jakość oraz funkcjonalność. Sterowanie parametrami doju: poziomem podciśnienia, pulsacją i zdejmowaniem aparatu udojowego uzależnione jest od przepływu mleka. Dój rozpoczyna się stymulacją wymienia, z obniżonym podciśnieniem. Pojawienie się intensywnego przepływu mleka powoduje, że MU350 przechodzi do fazy doju właściwego. Po spadku tempa przepływu mleka rozpoczyna fazę masażu oraz automatycznie zdejmuje aparat udojo­wy, co zminimalizuje ryzyko pustodoju i mastitis. Parametry czasowe oraz progowe wartości przepływu mleka można dostosować do potrzeb stada.
W trakcie doju MU350 wyświetla informacje o ilości uzyskanego mleka oraz czasie doju. Informacje te to podstawowe dane do właściwego zarządzania stadem.

(6kB)Stanowisko udojowe MU480
Urządzenie przenośne zapewnia dwukierunkowy przepływ informacji w programie zarządzania produkcją mleka. Przekazuje dane o przebiegu doju i odbiera sygnały alarmowe. Oszczędza czas i zapobiega błędnym decyzjom. System stabilizacji podciśnienia zapewnia optymalne podciśnienie w aparacie udojowym również u krów szybko oddających mleko. Urządzenie jest lekkie i posiada ergonomiczny kształt. Sprawdzona konstrukcja idealnie nadaje się do obór uwięziowych.

Kurki mleczne DeLaval
Combi (MCP100) jest rozwiązaniem zapewniającym szybkie i pewne podłączenie stanowiska udojowego do rurociągu mlecznego.
Multi (MCP200) to bardzo wygodne dla dojarza rozwiązanie, które umożliwia podłączenie podciśnienia, rurociągu mlecznego oraz złączy elektrycznych jednym ruchem ręki.

Do góry


Konsumenci mleka wymagają mleka zdrowego, pozbawionego niebezpie- cznych dla zdrowia skażeń czy niemiłego zapachu. Także przemysł mleczarski stawia producentom mleka określone wymogi. W związku z tym, jakość mleka stanowi priorytet dla opłacalności jego produkcji.

Wykonanie strony internetowej egruszka@interia.pl