System żywienia krów

(18kB)

Wózek paszowy FCC

Zdrowe krowy, więcej mleka, oszczędność pracy
Wysokowydajne krowy mają duże wymagania żywieniowe. Konieczne jest uzupełnienie dawki podstawowej paszami treściwymi i mineralnymi. Pasze te powinny być podawane z dużą dokładnością, wielokrotnie w ciągu doby. To zadanie w oborze uwięziowej wykona wózek paszowy FCC. Jest to inwestycja, która zwraca się niezwykle szybko.

Sprawdza się w oborach uwięziowych zarówno nowego typu, jak i tych starszych, z wąskimi korytarzami paszowymi. Wykonany z wysokiej jakości stali kwasoodpornej, jest trwały i estetyczny. Wózek może być sterowany poprzez zamontowany w nim komputer, może być również dostarczony jako pojazd zdalnie sterowany za pomocą procesora ALPRO®. Warto również zwrócić uwagę na rozwiązanie z poręcznym komputerem przenośnym. Wózki paszowe FW 100 i 200 dostępne są w wersjach do 4 pasz oraz do 2 dodatkowych pasz mineralnych. Łączna pojemność zasobników wynosi 380 l, z możliwością zwiększenia do 525 l.

Wóz paszowy DeLaval

Wóz paszowy DeLaval, który rozdrabnia do pożądanej struktury i dokładnie miesza składniki dawki żywieniowej dla krów. Pozwala również na bilansowanie żywienia różnych grup bydła.

Wyposażony jest w wydajny i dokładny, poziomy system mieszania. Krowa pobierająca dokładnie wymieszane składniki, w dobrze zbilansowanej w stosunku do potrzeb dawce, utrzymuje właściwe pH żwacza, jest zdrowa i w pełni przyswaja składniki pokarmowe dostarczone w paszy.
Zbudowany na mocnym podwoziu ma niezależny od ciągnika system hydrauliczny. Rozładunek odbywa się poprzez elastyczną taśmę podajnika, o długości dostosowanej do potrzeb gospodarstwa. Wóz paszowy DeLaval może być wyposażony w frez pobierający, a także system ważenia SI615 lub zawansowany system SI2040. DeLaval oferuje wozy o pojemności 8, 12 i 17 m3, które mogą być dostarczane z wyposażeniem dostosowanym do potrzeb gospodarstwa. Są również dostępne wersje wozu z podwójnymi podajnikami. Zastosowanie żywienia pełnoporcjowego (TMR) zwiększa pobranie przez krowy suchej masy, co skutkuje zwiększoną produkcją mleka. Przyswajanie składników z dawki jest wyższe niż przy żywieniu tradycyjnym. To wszystko sprawia, że wóz paszowy znacznie podnosi jakość żywienia krów.

(26kB)

Akcesoria do żywiena
(12kB)
Korytko na paszę treściwą
Bardzo mocne, do zastosowania zarówno dla cieląt, jak i krów.
Łatwe do zamontowania na wygrodzeniach.(12kB)
Podstawka lizawki
Wyjątkowa wytrzymałość materiału i łatwy montaż na wygrodzeniach.


Do góry


Konsumenci mleka wymagają mleka zdrowego, pozbawionego niebezpie- cznych dla zdrowia skażeń czy niemiłego zapachu. Także przemysł mleczarski stawia producentom mleka określone wymogi. W związku z tym, jakość mleka stanowi priorytet dla opłacalności jego produkcji.

Wykonanie strony internetowej egruszka@interia.pl