Robot udojowy VMS DeLaval

(22kB)Robot udojowy VMS DeLaval jest najbardziej zaawanso- wanym urządzeniem udojowym dostępnym na rynku. Rozwiązania technologiczne zastosowane w robocie VMS pozwalają na szybkie, sprawne, a jednocześnie delikatne dojenie krów.
« Robot udojowy VMS podczas pracy - zobacz film »

Wielofunkcyjne ramię robota
VMS wyposażony jest w wielofunkcyjne ramię o napędzie hydraulicznym. Rozwiązanie to jest niezawodne i niezwy- kle elastyczne dzięki możliwości zakładania aparatu na strzyki ustawione pod kątem 45°, pozwala na dojenie krów o nietypowej budowie. Hydrauliczne ramię robota ma mniejsze wymagania serwisowe niż rozwiązania pneumatyczne. System oceny położenia strzyka, wyposażony w kamerę optyczną połączoną z podwójnym laserem, pozwala szybko i dokładnie zlokalizować strzyk, aby sprawnie i niezawodnie założyć aparat. VMS DeLaval naprawdę widzi strzyk. Funkcja Auto-Teach pozwala automatycznie odnaleźć strzyki bez potrzeby ręcznego programowania VMS. Kubki udojowe robota wykonane są w technologii Nedox stosowanej np. w skafandrach kosmicznych nowej generacji. Infuzja specjalnego polimerycznego materiału pozwala uzyskać właściwie niezniszczalną powierzchnię na kubkach udojowych, bardziej trwałą od stali nierdzewnej.

Optymalne przygotowanie strzyków do doju
Jedną z najmocniejszych cech VMS-a DeLaval jest system przygotowania strzyków do doju. Każdy strzyk przed dojem jest indywidualnie myty ciepłą wodą i osuszany powietrzem. Ramię wykonuje funkcje stymulacji, przeddajania i suszenia.

Doskonała higiena doju
Poszczególne procesy są w pełni zautomatyzowane, aby skrócić czas obsługi krów i umożliwić działanie systemu przez całą dobę. Zintegrowany system spłukujący uruchamia się automatycznie po wyjściu krowy i usuwa zanieczyszczenia ze stanowiska udojowego. Automatyczny system czyszczenia podłogi zapewnia krowom czyste stanowiska o każdej porze. Każdy kubek udojowy jest płukany w środku i na zewnątrz po zdjęciu z wymienia. Po płukaniu kubki udojowe wiszą otworami do dołu, co pozwala im wyschnąć i zabezpiecza przed zanieczyszczeniem.

Wysoka jakość wykonania
Wysokiej jakości stal przemysłowa zapewnia doskonałe połączenie techniki i wyglądu urządzenia. Ramię robota, bramki i rama robota są elektropolerowane, aby zapewnić jednostce jej unikalny wygląd i łatwość mycia. Robot ma konstrukcję otwartą, aby umożliwić łatwy dostęp do krów i ręczne zakładanie aparatów w razie potrzeby.

Ćwiartkowy dój
VMS dzięki czterem optycznym miernikom pozwala uzyskać dane na temat wydajności, tempa oddawania mleka, czasu, przewodności oraz wykrywać ślady krwi w mleku. System zarządzania zawiera dane nt. stanu każdej ćwartki wymienia, co znacznie ułatwia podejmowanie decyzji.

Kontrola jakości mleka
Cztery optyczne mierniki mleka na bieżąco monitorują tempo przepływu mleka, wydajność, przewodność i ślady krwi w mleku. Mleko pozaklasowe jest automatycznie kierowane do oddzielnej instalacji, tak by nie dostało się do głównego zbiornika. System zarządzania na bieżąco monitoruje przebieg doju i gromadzi wszelkie dane w bazie danych. Pierwszy, w pełni zautomatyzowany licznik komórek somatycznych dostępny w dobrowolnym systemie doju, pozwala kontrolować stan zdrowotny wymion krów w stadzie poprzez kontrolowanie poziomu LKS-u podczas każdego doju.

Monitor dotykowy
Monitor dotykowy pozwala na łatwą kontrolę całego doju. Użytkownik ma pełen dostęp do wszystkich monitorowanych informacji takich jak: numer krowy, tempo oddawania mleka z ćwiartki, ilość uzyskanego mleka i stan mycia instalacji udojowej. Można również uruchomić ciągłą rejestrację komórek somatycznych podczas doju, aby na bieżąco obserwować ilość komórek somatycznych na ekranie.

Program zarządzający
Program zarządzający DeLaval VMS to ogromne ułatwienie, które pomaga podejmować właściwe decyzje we właściwym czasie. Ten kompletny, zintegrowany program pozwala kontrolować hodowlę, udój i schładzanie mleka, żywienie oraz inne istotne dla hodowcy zagadnienia. Pozwala zmniejszyć nakłady pracy, zoptymalizować dzienną ilość dojów oraz przerwy między udojami.

Do góry


Konsumenci mleka wymagają mleka zdrowego, pozbawionego niebezpie- cznych dla zdrowia skażeń czy niemiłego zapachu. Także przemysł mleczarski stawia producentom mleka określone wymogi. W związku z tym, jakość mleka stanowi priorytet dla opłacalności jego produkcji.

Wykonanie strony internetowej egruszka@interia.pl